ضرر و زیان اس ام اس زدن با شست

بلایی که نوشتن اس ام اس زیاد برای شست دستتان بوجود می آورد!

پیام کوتاه در کنار سرعت و سهولت ارسال پیام، ارمغان دیگری هم برای بشر داشته است به نام texter’s Thumb یا درد انگشت شست یا دقیق تر بگوییم، شست عفونت کرده ی «اس ام اس» نویس. این بیماری را، درد شست جوان ۲۰ ساله ی نیوزلندی معروف کرد. دختری که به طور میانگین روزانه ۱۰۰ پیام کوتاه می نوشت!

شاید در ابتدا به نظر کمی مسخره بیاید، اما برای بسیاری از مبتلایان، این بیماری نه مسخره که دردآور است. با حرکت های کوچکی که به شست دستمان می دهیم، به تاندون های شست مان به طور غیرطبیعی فشار می آوریم. فشاری که می تواند به درد و در بدترین حالت به التهاب و عفونت غلاف تاندون های شست منجر شود. 

در روند تکامل بشر تطابق شست دست با جنبش زیاد و فشار مضاعف پیش بینی نشده است. این بیماری نتیجه ی مستقیم نوشتن پیام کوتاه است، بیماری رایج میان جوانان که بزرگترین گروه نویسندگان «اس ام اس» در جهان را شامل می شوند.

در صورت بروز درد در ناحیه ی شست دست پزشکان توصیه می کنند، از هر حرکتی که باعث افزایش درد در شست می شود، خودداری شود، تا رفع کامل درد از فشارآوردن بر شست خودداری شود و در نهایت از بانداژ مخصوصی استفاده شود که به بی حرکت نگه داشتن انگشتان کمک می کند. با تداوم دردها مراجعه به پزشک، جستجو به دنبال تعرفه ای مناسب برای تلفن زدن به جای نوشتن و شاید خریدن یک گوشی هوشمند با امکانات تازه ای که فشار کمتری به انگشتان وارد می کند، راه چاره باشد.

 منبع : سیمرغ

 

/ 3 نظر / 36 بازدید
هستی

سلام دوست خوبم مطلب جالبی بود من هم یه مدت (چند روز) زیاد اس بازی میکردم البته نه به این تعداد ولی دو رقمی میشد الان دیگه سعمی میکنم فقط در موارد ضروری از گوشی استفاده کنم هزینه ها هم خیلی تفاوت میکنه و اگر در مورد همه چیز تعادل رو رعایت کنیم و افراط نکنیم خیلی از مشکلات حل میشه البته جایی خوندم که با یک درجه کمتر تایپ کردن زیاد هم همین اتفاق رو باعث میشه اگر دوست داشتی وبلاگ منو لینک کن مطالب عمدتا در مورد نوزادان و بارداری است [لبخند] خوشحال میشم باشما تبادل لینک داشته باشم http://civil8233027.persianblog.ir با تشکر هستی

بله حقیقت دارد تاندون های شصت خیلی زود آسیب می بینند من حدود یکسال به مداوای شصت دستم مشغول بودم