پنج روش که روغن را خراب می کند

   پنج روش که روغن را خراب می کند

آیا می‌توان روغن را بعد از یک بار مصرف، دوباره مصرف کرد؟ این بستگی دارد به این‌که چه‌طور از آن روغن استفاده و چه‌طور نگه‌داری‌اش کرده‌باشید. مواردی که می‌تواند کیفیت روغن شما را بعد از یک بار استفاده از بین ببرد، این‌ها هستند:

1 - نور و حرارت، روند اکسیداسیون و تخریب روغن را تندتر می‌کند، بنابراین به مدت زمانی که روغن را در معرض نور، حرارت و اکسیژن قرار داده‌اید، توجه کنید.

2 - هرچه مقدار رطوبت جذب شده توسط روغن و میزان رطوبت ماده غذایی بیشتر باشد، روغن زودتر تخریب می‌شود. اگر در ظرف را موقع سرخ‌کردن غذا گذاشته‌اید، از خیر روغن اش بگذرید. چون در این‌صورت رطوبت را به خود جذب کرده‌است.

3 - هرچه ناخالصی‌هایی همچون نمک، ذرات غذا، چاشنی‌ها و... بیشتر به روغن وارد شود، روغن سریع‌تر اکسید می‌شود.

4 - روغن هرچه بیشتر استفاده شود، سریع‌تر اکسید می‌شود. تغییرات ایجاد شده در ساختمان مولکولی روغن، باعث می‌شود غلظت آن تغییر کند و مشکل‌ و غیر روان از ظرف ریخته شود.

5 - مخلوط کردن روغن‌های مختلف با هم، نقطه دود آن را پایین می‌آورد.

/ 4 نظر / 45 بازدید
پاپ نیک

http://www.popnic.ir کسب درآمد قانونی برای وبمستر ها همراه با هدیه ثبت نام دارای درگاه مستقیم بانکی محاسبه درآمد هرپاپ آپ در هر روز 2 بار برای هر آی پی در صورت عدم استفاده از سیستم پاپ آپ با عضویت در سایت میتوانید لینک یا بنر مربوط به یوزر خود را که در قسمت جذب مجوعه ساخته میشود را در وبلاگ وسایت خود قرار دهید. با ورود هر مشتری با لینک مخصوص شما به صورت اتو ماتیک برای شما پورسانت محاسبه میشود.

رحیم

سلام وبتون زیباست واقعا حسته نباشی حال کردم ازش دمت گرم منم اهنگ مطلب جدید گذاشتم حال کردی گوش کن مرسی

زندگی از آ...تا...ی

سلام دوست کدبانو و هنرمندم دوست دارید انواع دستور غذاها و شیرینی های ایرانی، محلی و بین المللی رو داشته باشید، دنبال نکات کودک داری و خانه داری هستید، دنبال نقشه های قلاب بافی می گردید؟ دوست دارید برای فرزند دلبندتون داستانهای قشنگ قشنگ تعریف کنید؟پس به وبسایت ما سر بزنید. مطمئن باشید وقتی واردش شدید دیگه متوجه گذشت زمان نخواهید شد. پس غذاتون رو به کسی بسپرید تا نسوزه...

رنگارنگ

وبلاگت و مطالبش عالی و کاربردیه ممنون به من هم سر بزن