خانه داری به سبک دیجیتالینويسنده : کدبانوی دیجیتالی ; ساعت ۸:٥۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳۸٧

توصیه های دکوراتورها برای روزهای بارانی

 

1- بهتر است در روزهای بارانی از پا دری مناسب و ضخیم در مقابل درب ورودی استفاده کنید تا رطوبت ، گل و خاک را از کف کفش ها بزداید. از بهترین پادریها آن دسته ای هستند که دارای یک لایه لاتکس و یا پلاستیک باشند تا به طور کامل به زمین بچسبند و مانع از حرکت آن به این سو و آن سو هنگام پاک کردن کفش ها شوند . همچنین این پادری ها با این خصوصیات مانع از انتقال رطوبت به کفپوش یا موکت و یا هر زیر انداز دیگری هم می شوند.

 

2- بهتر است قبل از این که کفش ها را داخل جا کفشی قرار دهید ، آنها را در مقابل منبع گرمازایی( شوفاژ ، بخاری ، شومینه و ... )  به مدت چند دقیقه قرار دهید تا رطوبت ناشی از بارندگی به طور کامل از بین برود و سپس آنها را داخل جاکفشی قرار دهید، در این صورت از بو گرفتن کفش و جا کفشی پیشگیری کرده اید.

 

3- یک تکه حوله کوچک ، دستمال نخی ، واکس های فوری و یا اسفنج را همیشه در قفسه جاکفشی قرار دهید ، این امر موجب می شود تا شما هر موقع هنگام خروج از خانه کفش هایتان را تمیز و پاک نمایید.

 

4- بهتر است در روزهای بارانی چترها از کمد خارج شوند و در دسترس قرار گیرند . بهترین مکان برای چترها جالباسی نزدیک به درب ورودی است تا فراموش نشود .

 

5- هنگامی که با چتر خیس به حانه بر می گردید ، روزنامه و یا پلاستیکی  روی زمین پهن کنید و چتر را روی آن باز کنید برای چند دقیقه به همین حالت نگاه دارید تا رطوبت چتر کاملاً خشک شود .

 

6- در روزهای ابری و بارانی افراد دچار بی حوصلگی و کسالت می شوند ، در این حالت بهتر است از رنگ هایی مثل نارنجی ، قرمز ، زرد و یا رنگ های شاد دیگر در وسایل تزئینی کوچک در جایی از خانه استفاده کرد . چرا که این رنگ ها سبب افزایش هیجان، نشاط و شادی می شوند . برای مثال استفاده از کوسن هایی به این رنگ و یا سفال های رنگی و یا هر اشیاء کوچک دیگری توصیه می شود.

 

7- در روزهای ابری و بارانی به دلیل گرفتگی هوا ، در خانه از لامپ هایی که نور زرد دارند استفاده نمایید ، زرا این نور می تواند جایگزین خوبی برای نور خورشید باشد.

 

8- اطراف پنجره ها را درزگیری کنید ، چرا که سبب می شود رطوبت حاصل از بارندگی به دیوار داخلی مجاور پنجره سرایت نکند . همچنین درزگیری های مناسب سبب حفظ دمای خانه و هدر نرفتن انرژی می شوند و از ورود گرد و غبار به هنگام باد و توفان جلوگیری می کنند.

 

9- در روزهای ابری دمای هوا کاهش می یابد . سعی کنید دمای خانه را متعادل نگاه دارید تا هنگام خروج از خانه دمای بدنتان با تغییر آن چنانی مواجه نشود تا دچار سرماخوردگی نشوید.

 

( لبخند توصیه های ایمنی را جدی بگیرید. لبخند )

کلمات کليدي :خانه داری