خانه داری به سبک دیجیتالینويسنده : کدبانوی دیجیتالی ; ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ مهر ۱۳۸٧

8 ترفند برای زیباتر شدن

برخی چهره ها احتیاج به اصلاحاتی دارند که بهتر است با شیوه درست انجام آن آشنا شوید:

کانتورینگ، یکی از راه‌های پوشاندن عیوب چهره است.اصولا چهره بعضی آدم‌ها نواقصی دارد که یا با آن کنار می‌آیند یا جراحی می‌کنند یا با آرایش، این نقاط ضعف رامی‌پوشانند. کانتورینگ یکی از مراحل آرایش است که نواقص اجزای صــورت را می‌پوشاند. شما با این تکنیک قادر خواهید بود چهره خود را به فرم ایده‌اال نزدیک کنید.

1 - کانتورینگ فرم صورت: کانتورینگ فرم صورت یکی از کاربردی‌ترین انواع کانتورینگ است و باتوجه به اینکه ایده ال‌ترین فرم صورت، فرم بیضی شکل است، هنگام آرایش می‌تـوانـیـد فـرم صورت خود را با استفاده از کرم پودر و رژ گـونـه بـه ایـن فرم مطلوب درآورید.

 انواع فرم صورت به این گروه‌ها تقسیم می‌شود:
صورت گرد، قلبی شکل، کشیده، مستطیلی، گلابی‌شکل و مربع.

در تغییر حالت هر کدام ازاین چهره‌ها، باید این 2 نکته را رعایت کنید:
سر حد کرم پودرهای روشن‌تر و تیره‌تر را طوری با هم مخلوط کنید که خط جدا‌کننده میان آنها مشخص نباشد.

از یکی از قوانین رنگ‌ها برای اصلاح نواقص صورت خود بهره بگیرید:
رنگ‌های روشن اجزای صورت را بزرگ‌تر، برجسته‌تر، جلوتر و بیرون زده‌تر جلوه می‌دهند.رنگ‌های تیره اجزای صورت را کوچک‌تر، عقب‌تر، دورتر و نامشخص‌تر جلوه می‌دهند.

2 - پهن‌ترکردن بینی باریک: دو طرف بینی را با کرم پودر روشن‌تر های‌لایت کنید. چنانچه بینی نوک تیزی دارید، از کرم پودر با درجه رنگ تیره‌تر روی نوک بینی استفاده کنید.

3 - پنهان‌کردن برآمدگی روی بینی: با زدن کرم‌پودر تیره‌تر درست روی برآمدگی و های‌لایت‌کردن دو طرف برآمدگی با کرم پودر روشن‌تر، این برآمدگی را پنهان سازید.

4 - صاف جلوه‌دادن بینی خمیده: با استفاده از کرم پودر تیره‌تر روی قسمت برآمدگی و های‌لایت‌کردن طرف مقابل بینی با کرم پودر روشن‌تر، بینی خمیده را صاف نشان دهید.

5 – باریک‌کردن بینی پهن: با زدن کرم پودر تیره‌تر در دو طرف بینی و های‌لایت‌کردن خط میان بینی با کرم پودر روشن‌تر، بینی پهن را باریک‌تر جلوه دهید.

6 – کوتاه‌کردن بینی بلند: با کرم پودر تیره‌تر نوک و بخش زیرین بینی را بپوشانید.     
    
 7 - برای کوتاه‌تر جلوه‌دادن پیشانی بلند: از کرم‌پودری که 3 درجه تیره‌تر از رنگ چهره‌تان است، در سرحد پیشانی و موی سر خود بزنید و آن را به سمت پایین پخش کنید.

8 - برای بلندتر جلوه‌دادن پیشانی کوتاه: مانند مراحل فوق عمل کرده اما از کرم پودری که 3 درجه روشن‌تر از پوست صورت‌تان است، استفاده کنید.

کلمات کليدي :آرایشی بهداشتی